Apie

Labas. Čia mes naudosime mažiau cukraus. Pažadu, desertų tikrai bus, juk kaipgi be jų? Bet taip pat bus daug greito, paprasto, skanaus ir subalansuoto maisto. Svarbiausia, kad nepudrinsime to, ko nereikia, ir ieškosime gilesnio skonio ten, kur kiti pasitenkina paviršutiniu saldumu.

12525554_10156708545510454_4766677138410811786_o

Aš esu Aistė. Man patinka skaniai pavalgyti, taip pat mėgaujuosi maitindama kitus. Savo virtuvėje gaminu tai, kas atitiktų mano gyvenimo būdą – koncentruotą į raumenis ir į smegenis. Būdama amžina studente nepuotauju kasdien prabangiausiais patiekalais – renkuosi žemiškus produktus, kurie neužkimštų smegenų bereikalingais “saldikliais”. Esu aktyviai sportuojantis žmogus, tad stengiuosi, kad mano maistas tarnautų mano pomėgiui ir suteiktų pakankamai jėgų judėjimui. Tad derinu produktus pagal jų maistingumą. Tačiau neinu iš proto dėl kiekvieno skaičiaus, super-maistų ar kitų sunkiai prieinamų produktų. Taip pat kepsnio recepto čia nepasiūlysiu – bėgant metams kai kurių maisto produktų atsisakiau. Visgi noriu pasidalinti savo atradimais, kurie tiks ir daug protiškai dirbančiam, ir intensyviai sportuojančiam.

2016 m. kartu su Vaida Kurpiene ir Martynu Praškevičiumi išleidau receptų ir sveikos mitybos patarimų knygą mėgėjiškai sportuojantiems “BALANSAS: Skanus maistas ir sveikos gyvensenos idėjos aktyviems žmonėms”. Knygoje sudėjau savo asmeninę patirtį pradedant nuo būvio niekada-nesportuoju iki negaliu-nesportuoti – kartu su Vaida ir Martynu atrinkome aktualiausią teorinę medžiagą tokiems kaip aš ir išvertėme ją į žmonių kalbą, sukūrėme receptus ir išbandėme ant savo kailio ne vieną kartą.

Tad gal mažiau cukraus, o daugiau savo funkciją atliekančio maisto? Tokio, kad ir skonio receptoriai nesijaustų nuskriausti, ir jėgų nepritrūktų? Mažiau niekada, o daugiau judėjimo? Tokio, kuris ne tik pagerintų fizinę savijautą, bet ir įkvėptų nepamirštamoms gyvenimo patirtims? Skanaus!

Daugiau:

FB: https://www.facebook.com/maziaucukraus

FB: https://www.facebook.com/receptuknygabalansas

FB: https://www.facebook.com/aiste.seibokaite

IG: https://instagram.com/maziaucukraus/

 

Aistė Šeibokaitė

aiste.seibokaite [eta] gmail.com

20160207_003

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *